Aktualności

Wydarzenie VI: Bigbit. Performing lecture and music

Bigbit. Performing lecture and music

 

 

Termin: 12 grudnia (wtorek).2017, godz. 19.00
Miejsce: Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie
Po spektaklu spotkanie z wykonawcami i realizatorami

Wstęp wolny
Zapisy: pomyslodalnia@gmail.com

Wykonawcy: Aleksandra Kowara, Klaudia Wojnarowska, Łukasz Dolny, Mikołaj Flis, Jakub Kseniak, Rafał Skwarek, Mikołaj Zgirski. Ze specjalnym udziałem Krzysztofa Matuszewskiego.
Kierownictwo muzyczne: Rafał Szyjer, 
Koordynacja grupy muzycznej: Paulina Wawruch.
Koncept, wybór piosenek, scenariusz i reżyseria: Piotr Wyszomirski. Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia

„Bigbit” to po trosze hybryda gatunkowa. Połączenie teatru dokumentalnego z muzyką i performatyką. Kanwą opowieści jest fragment dziejów najpopularniejszego, polskiego zespołu lat 60., legendarnych, choć wciąż przecież żywych i koncertujących, Czerwonych Gitar. Czas opowieści to lata 1965-70, czyli od powstania formacji do odejścia Krzysztofa Klenczona i feralnego dla zespołów bigbitowych koncertu, który uznawany jest nieoficjalnie za zamknięcie epoki beztroskiego muzykowania. Narracja prowadzona jest kilkoma, przecinającymi się ścieżkami. Pierwsza to historia zespołu, druga kontekst historyczny (wydarzenia, fakty z historii Polski tamtego czasu), trzecia to stosunek dzisiejszych, młodych muzyków do dzieł dziadków, czyli młodych w latach 60. Te ścieżki przeplatają się i zderzają.

Na scenie prezentują się muzycy, wokalistka i wokaliści, którzy są zarazem aktorami. Hasło Podtytuł „Performing lecture and music” wskazuje na formę, która jest komentarzem do niezwykle popularnych w naszym regionie (para)teatralnych czytań. Prezentacja sopocka jest eksperymentem formalnym i pokazem, który może zachęcić do realizacji pełnoformatowego musicalu performatywnego.

W spektaklu występują wokaliści i muzycy ze szkoły Musicollective. Ze specjalnym udziałem Krzysztofa Matuszewskiego, aktora Teatru Wybrzeże. Kierownikiem muzycznym jest Rafał Szyjer, dyrektor Musicollective.
http://musicollective.pl/

BigBitFinal-page-001

  • Linked In
  • Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>