Ostatnia wieczerza

Latający Cyrk Idei prezentuje

Koncept, scenariusz i reżyseria: Piotr Wyszomirski
Choreografia: Agafia Wieliczko
Wizualia: Łukasz „Rat” Czerwiński
Performance: Monika Wińczyk
Muzyka: Krzysztof Burnatowski
Projekt plakatu: Jacek Staniszewski.
Występują: Magdalena Bochan-Jachimek, Domela Grenda, Agafia Wieliczko, Monika Wińczyk z zespołem, Marek Kurkiewicz
Muzyka i słowa do piosencki „Greed”: Adrian „Klama” Klimkiewicz, wykonanie: Marion Jamickson; słowa, muzyka i wykonanie piosenki „Plecak”: Marek Kurkiewicz
Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia
Czas trwania: do ostatniego widza
Prapremiera: 20.11.2016 r. w Teatrze Ośmego Dnia (dofinansowanie w ramach Konkursu Off: Premiery/Prezentacje 2016)

Premiera sopocka: dofinansowanie z Urzędu Miasta Sopotu

„Ostatnia wieczerza” to projekt, na który składają się: spektakl teatralny, pakiet edukacyjny z oprawą kontekstową i zadanie społeczne.

Myślisz globalnie, umierasz lokalnie

Spojrzenie na współczesną cywilizację pozbawione hipokryzji, oparte na faktach, wzmocnione przez nieoczywiste połączenia i zaskakujące rozwiązania sceniczne. Spektakl kontestujący stereotypowe wyobrażenia na temat przedstawienia teatralnego, roli widza i relacji między aktywizmem a sztuką. „Ostatnia wieczerza” to zachęta do dyskusji i działania, tęsknota za wspólnotą, poszukiwanie kodu porozumienia.

Activism is more than art. Sometimes it’s equal

To także impuls społeczny, aktywizujący szeroko rozumiane środowisko offowe. Na tę okoliczność została powołana do życia formacja Latający Cyrk Idei, do której zapraszani są aktorzy i tancerze niepublicznych teatrów, performerzy i aktywiści.

Buntuję się, więc jesteśmy
A.Camus

Przyglądamy się i oceniamy nowy porządek świata, rozciągniętego między kulturą przyjemności i nabywczą zachłannością eliminującą jakikolwiek poziom społecznego niezadowolenia i wspólnoty. Bunt przestał być akcją a stał się wyłącznie polem do dyskusji. Zamienniki buntu dostępne są w sklepach. Namaszcza się sytość kosztem głodnych i ucieka od wielkich idei na rzecz wygodnego relatywizmu.

Projekt fundacji „Ostatnia wieczerza” zdobył uznanie jury Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu i zakwalifikował się do grona zwycięzców Konkursu Off: Premiery/Prezentacje 2016.

2plakat-ostatnia-wieczerza