O projekcie

Celem projektu jest stworzenie atrakcyjnego modelu edukacji kulturalnej skierowanej do młodzieży licealnej oraz nauczycieli i studentów, otwartego także dla innych grup wiekowych oraz odbiorców i aktywistów teatralnych. Projekt w obecnej formie obejmuje: warsztaty mistrzowskie, prezentacje spektakli teatralnych, otwarte debaty z  udziałem praktyków i teoretyków teatru z kraju oraz lokalnego środowiska krytycznego i artystycznego.

Projekt wzbogacą materiały kontekstowe i rejestracja wydarzeń, dzięki czemu będą one żyć dłużej i będą mogły służyć innym. Wszechstronne przygotowanie do świadomego odbioru wydarzeń na styku teatru offowego i teatru głównego nurtu oraz podjęcie dyskusji na temat kondycji polskiego i lokalnego offu, powinno procentować. Beneficjenci projektu zostaną wyposażeni w praktyczne umiejętności, które pozwolą im dekodować język współczesnego teatru. Będą mogli poznać twórców oraz krytyków z kraju i środowiska lokalnego, nauczyć się poznawać, rozumieć, oceniać. Osobnym zagadnieniem będzie stworzenie trwałej przestrzeni do dialogu, miejsca wymiany idei.

Osobnym zagadnieniem będzie stworzenie trwałej przestrzeni do dialogu, miejsca wymiany idei.

„Teatr na nowe czasy” to  przedsięwzięcie Fundacji Pomysłodalnia. W latach 2014 i 2015 współorganizatorem była Fundacja Teatru BOTO.

Mecenasi projektu:

mkidn_01_cmyk

Wojewodztwo_Pomorskie_poziom-prawa-2012-eps-3

logo_sopot

teatr8dnia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fundacja_logo_4-2

 

 

 

 

Patronaty:
e-teatr_temp (1)

LOGO_Dziennik_Baltycki

pk_logo_1